Dlaczego kochamy taniec?

0
1133

Jeśli chodzi o taniec, istnieje wiele powodów, dla których różni ludzie w różnych kulturach na całym świecie wybierają taniec. W tym artykule poznasz niektóre z wielu powodów, dla których ludzie tańczą na całym świecie, i być może zapewnisz nowe zachęty, abyś tańczył także przez swoje dni.

Taniec dla religii

Wiele religii na całym świecie i w całej historii używało tańca na cześć swoich bóstw, w celebrowaniu pór roku i po prostu jako zewnętrzny wyraz radości. Chrześcijaństwo ma mieszane emocje, jeśli chodzi o taniec. Niektóre religie uważają, że wszelkiego rodzaju taniec towarzyski może prowadzić do zabronionych działań lub myśli i w rezultacie marszczą brwi w tańcu w ogóle, podczas gdy inne religie chrześcijańskie uważają, że jest czas, miejsce i cel tańca. Niektórzy nawet włączyli taniec do swoich ceremonii religijnych (śluby jako przykład). Większość zgodzi się, że taniec jest sprawą osobistego przekonania w religii chrześcijańskiej z powodu ożywionych debat na ten temat.

Hinduski taniec religijny jest podstawową formą czczenia różnych aspektów Boskości. Ta forma tańca jest często błędnie określana jako Klasyczny taniec indyjski, chociaż w rzeczywistości jest to forma kultu. Istnieją różne tańce dla różnych bóstw, ponieważ każdy bóg ma inne preferencje.

Nawet religia islamu ma swoją własną wersję tańca dla uwielbienia. Ci, którzy praktykują tę formę tańca ze względu na kult, często nazywani są wirującymi derwiszami.

Taniec z bronią

Jest to forma tańca o długiej historii sięgającej spartańskich wojowników przygotowujących się do bitwy. Ten styl tańca był używany w historii i na całym świecie przez wiele narodów i kultur jako przygotowanie, trening i podnoszenie morale na zbliżającą się bitwę. Chociaż nie jest to już powszechnie praktykowane, a na pewno nie prekursor bitwy, nie można zapomnieć o historii i ceremonii tańca z bronią, która jest praktykowana w dzisiejszych uroczystych wydarzeniach, aby uczcić sposób, w jaki dokonano tego w przeszłości.

Plemienne tańce indiańskie

Warto również zauważyć, że to, co plemiona indiańskie powszechnie nazywają tańcami wojennymi, to prawdopodobnie te same tańce z bronią, które mają tak długą i szlachetną historię na całym świecie. Poszczególne plemiona miały własne tańce, które były używane podczas przygotowań do walki z innymi plemionami, przygotowania do wielkiego polowania lub przygotowania do obrony przed ciągłą inwazją i relokacją.

Wojna lub nieuchronna bitwa nie były jednak jedynym powodem, dla którego plemiona indiańskie tańczyły. Taniec odgrywał ważną rolę w wielbieniu różnych bogów, a także w ceremoniach plemiennych lub indywidualnych wyrażeniach modlitwy, żalu, radości lub po prostu obejmowania przyrody i stania się jednym z otaczającym ich światem. Taniec jest niezbędny dla indiańskiego dziedzictwa i kultury. W tańcu indiańskim rytm bębna jest niezbędnym elementem. To bębnienie napędza tempo i intensywność tańca.

Konkurencyjny taniec

Na całym świecie są tacy, którzy tańczą we wszystkich formach tańca. Od rekreacyjnych form tańca po duchowe formy tańca, zawody są zacięte, a zawodnicy dość często poświęcają swoje życie i ogromną większość swojego wolnego czasu na szlifowanie i doskonalenie poszczególnych form tańca. W tańcu wyczynowym są sędziowie, którzy oceniają ekspresję artystyczną, umiejętności techniczne, kostiumy oraz jednolitość lub wykonanie ruchów. Ci, którzy tańczą w sposób konkurencyjny, muszą być zaangażowani w swoje rzemiosło, aby zachować konkurencyjność.

Oczywiście niektórzy ludzie tańczą po prostu dlatego, że chcą i na pewno nie ma w tym nic złego. Naprawdę nie ma złego powodu do tańca, chyba że zostaniesz do tego zmuszony wbrew swojej woli. W przeciwnym razie, jeśli chodzi o taniec, najlepszym powodem do tańca jest to, że muzyka nie pozostawia innej możliwości niż tańczyć.