Zawód tancerza

0
1027

Nie wiedziałem, że taniec może być jednocześnie używany do zabawy, uwielbienia, ćwiczeń lub zawodu. Myślałem, że taniec polega po prostu na poruszaniu ciałem w sposób, który płynie z rytmem muzyki i służy wyłącznie do zabawy lub rozrywki. Ponieważ kraj, z którego pochodzę, taniec jest uważany za zabawę, a nie za zawód.
Moja perspektywa tańca zmieniła się po obejrzeniu tańca podczas orientacji na studiach. Wykonawcy naprawdę przykuli moją uwagę, zadziwiając mnie swoimi różnymi metodami tańca, w szczególności sposobem wykonywania ruchów, wyrazem twarzy, jaki mieli podczas tańca, a także umiejętnościami tanecznymi. Wyrażali każdą sytuację za pomocą pewnych pozycji aktorskich i poruszając każdą częścią ciała w określony sposób.
Interesowała mnie ta część przedstawienia, w której tancerze nosili piękne krótkie białe spódnice ze specjalnymi płaskimi butami. Nie wiedziałem, jaki to był rodzaj tańca, dlatego zacząłem się więcej uczyć. Zacząłem od zbadania różnych aspektów tańca, w tym historii tańca, rodzajów tańca i jego znaczenia.
Taniec był językiem dla wielu wieków temu. Pokazali, co myślą i czują poprzez ruchy swoich ciał. Istnieje wiele rodzajów tańca (tj. Towarzyskiego, dramatycznego, religijnego itp.). Istnieje również wiele różnych dyscyplin w każdym stylu, w tym balet, nowoczesny, tap, jazz, world folk i hip hop. Taniec ma szeroki zakres nauki; nie ogranicza się do poruszania ciałem za pomocą rytmów muzyki, ale obejmuje znajomość znaczenia każdego ruchu zgodnie z rytmem, a następnie umiejętne wyrażanie każdej sytuacji.
Dziś taniec jest istotną częścią rytuałów wielu kultur, religii i tradycji społecznych. Ludzie tańczą, aby bawić innych, wyrażać siebie, bawić się na przyjęciach i celebrować tradycje kulturowe.
Taniec może być dobrym ćwiczeniem. Taniec z perspektywy ćwiczeń może być wykorzystywany do utrzymania ciała w dobrej formie, podczas gdy z pewnych religijnych punktów widzenia jest wykorzystywany do celów kultu. Ludzie tańczą w niektórych religiach, aby inspirować cnotę i umiar w ich duszach i ciałach. Czczą swojego Boga poprzez taniec, na przykład tych, którzy tańczą, aby czcić poprzez hinduizm i buddyzm.
Kiedy badałem taniec, odkryłem, że nieznanym tańcem, który najbardziej lubiłem podczas pierwszego roku orientacji, był tylko balet. Balet to słynny styl tańca, bogaty zarówno w wiek, jak i historię. Taniec baletowy to styl tańca, który rozwinął się na dworze renesansowych Włoch i ostatecznie zabrał do Francji. Od tego czasu balet rozprzestrzenił się na wszystkie zakątki świata, osiągając nowy poziom doskonałości w Rosji i innych miejscach na całym świecie. Balet to dramatyczna forma tańca, zwykle wykonywana z widownią oglądającą ją z określonej perspektywy. Balet może być bardzo ekspresyjną formą sztuki, opowiadającą historie i pokazującą emocje lub dzieło może być abstrakcyjne.
Krótkie białe spódnice i płaskie buty to specjalne kostiumy baletowe. Tancerze baletowi noszą podczas tańca specjalne kostiumy, takie jak spódnice tutu, trykoty i rajstopy. Zwykle noszą ciasne ubranie, aby pokazać ruchy ciała, ponieważ taniec baletowy składa się ze specjalnych ruchów, które wyrażają daną scenę.
Tancerze baletowi nazywani są Ballerinas. Balerina zawsze występuje z tutu spódnicą. Ubrania baletowe są zawsze fantazyjne, zwykle w kolorach białym, różowym lub fioletowym. Tancerze baletowi muszą nosić podczas tańca specjalne buty, ponieważ balet wymaga od tancerza dużej koncentracji na ruchach stóp i nóg. Buty zapobiegają również ześlizgiwaniu się lub spadaniu tancerki baletowej podczas tańca.
Taniec jest dziś bardzo sławny. Istnieją szkoły i uczelnie zaprojektowane specjalnie dla osób zainteresowanych profesjonalnym tańcem. Najlepsza szkoła tańca na świecie znajduje się w Kanadzie, gdzie uczą uczniów, jak profesjonalnie tańczyć.
Gdy moje zainteresowania wzrosły po przeprowadzeniu badań nad tańcem, poszedłem obejrzeć kolejny spektakl taneczny i mogłem rozpoznać, jaki to był taniec. Był to pokaz stepowania, wykonywany w Modlin Center of Arts na kampusie. Następnego dnia spotkałem profesora tańca na kampusie, ponieważ chciałem zapisać się na zajęcia taneczne. Po otrzymaniu sylabusa zajęć tanecznych zdałem sobie sprawę, jak profesjonalnie uczy się umiejętności tanecznych. Naprawdę chcę nauczyć się tańczyć, więc przystępuję do zajęć w następnym semestrze. Chcę również poznać studentów, którzy uczą się tańca, aby zostać profesjonalnym tancerzem.